חגית רוטנברג פורסם 31/01/08, 14:29

צוות ההדרכה של ישיבת 'מקור חיים' חשב שהמחבלים שחררו לספריה הם רק בדיחה גרועה של השומרים ● תוך דקות השתלטו המדריכים על שני המחבלים, שרק לפני שבועיים שוחררו מהכלא הישראלי.

בליל שבת האחרון התאחדו, באופן נדיר, תושבי קיבוץ כפר-עציון עם תלמידי ישיבת 'מקור חיים' לתפילת קבלת שבת משותפת. נס ההצלה שאירע פחות מ-24 שעות קודם לכן היה משותף לכולם, ועל-פי פסק מיוחד של רב הקיבוץ, עלה אחד המדריכים שהשתתף בקרב עם המחבלים ובירך הגומל בלשון רבים: "שגמלנו כל טוב".

כל בני הקיבוץ התכוונו לצאת ידי חובתם באותה ברכת 'הגומל'. השירה, הריקודים והאווירה המרוממת נמשכו ברצף מהלילה הקודם עד ליל שבת, כשדיבורים על גבורה והודיה על הנס ממלאים את חלל הישיבה, ובין השיטין נשמעו גם חרדות שעדיין לא נמוגו מלב התלמידים, הצוות ואנשי הקיבוץ.

חבורת המדריכים בישיבה התיכונית-תורנית 'מקור חיים', שהתגברה בתושייה ובאומץ על שני המחבלים שחדרו למקום ביום חמישי בערב כשהם חמושים בסכינים ובאקדח-דמה, לא פרגנה לעצמה אפילו יום מנוחה אחרי אותו ליל שימורים, אף ששניים מתוכה גם נפצעו באורח קל מדקירות סכין.

ביום שישי ניצח צוות ההדרכה על ההכנות לשבת הורים גדולה שתוכננה לאותה שבת בישיבה. רוב מוחלט של ההורים התייצבו לשבת, למרות האירוע. בקיבוץ לא הפסיקו להודות למדריכים, מתוך תחושה שהצילו במאבקם לא רק את התלמידים שגדשו באותו ערב את בית-המדרש, אלא את תושבי הקיבוץ כולו.

 

לכתבה המלאה לחץ  כאן